ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ ΤΟΥ ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΣΤΙΣ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016
Αρχική σελίδα Το σχολείο μας ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ ΤΟΥ ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΣΤΙΣ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016

ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ ΤΟΥ ΓΕ.Λ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΣΤΙΣ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016

ΜΕΤΑΣΤΕΓΑΣΗ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ (8/11/2016)

Στις 8 Νοεμβρίου 2016 πραγματοποιήθηκε η μεταστέγαση του γενικού Λυκείου και Γυμνασίου Καλαμπακίου σε άλλους χώρους μετά από από απόφαση του Δήμου Δοξάτου λόγω στατικών προβλημάτων του διδακτηρίου.

Μετά από 37 χρόνια (το 1979 χτίστηκε το συγκρότημα που στέγαζε το Γυμνάσιο και Λύκειο Καλαμπακίου) χωρίζονται οι δύο μονάδες και στεγάζεται το μεν  γενικό Λύκειο στις παλιές εγκαταστάσεις του 2ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπακίου, το δε γυμνάσιο στις εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής (5,5 km από το Καλαμπάκι).

Η μετακόμιση ήταν μία πολύ δύσκολη κατάσταση που θα θυμούνται οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούσαν στις δύο σχολικές μονάδες το σχολικό έτος 2016-17.  Έγινε προσπάθεια προσαρμογής των νέων χώρων στις νέες απαιτήσεις αλλά και ηλικίεςτων μαθητών.

Ωστόσο αυτό που ευχόμαστε όλοι μας, εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς είναι να βρεθεί σύντομα μια λύση του κτηριακού ζητήματος ώστε να ξαναρχίσουμε και πάλι να... ο ν ε ι ρ ε υ ό μ α σ τ ε !

Δ.Π

gel kalampakiou 2

Το μεγάλο κτήριο με τις αίθουσες διδασκαλίας

Το μικρό κτήριο με τα Γραφεία Δ/ντή και Εκπαιδευτικών και