ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΔΡΑΜΑΣ
Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΔΡΑΜΑΣ

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (22/11/2017)

Την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017 στα πλαίσια του μαθήματος της Πολιτικής Παιδείας με διδάσκουσα την εκπαιδευτικό του σχολείου μας κ. Αλεξάνδρα Γεωργιάδου, πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη των μαθητών του Β1 και Β2 στα Δικαστήρια Δράμας.

Είχαμε την ευκαιρία να ξεναγηθούμε στους χώρους του ισογείου και να ακούσουμε εισήγηση του Προέδρου του Δικηγορικού Συλλόγου Δράμας κ. Πούλιου Αναστάσιου ειδικά για τους μαθητές του Λυκείου και να παρακολουθήσουμε δίκη Οι εντυπώσεις τόσο των μαθητών όσο και των συνοδών εκπαιδευτικών ήταν άριστες.

Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο του Δικηγορικού Συλλόγου  κ. Πούλιο Αναστάσιο, την δικηγόρο κ. Βέτα Κυριακίδου και την καθηγήτρια του σχολείου κ. Αλεξάνδρα Γεωργιάδου για την μοναδική αυτή εμπειρία.

dikast1          dikast2

dikast3          dikast4