Συνάντηση με τον ευρωβουλευτή κ. Κυμπουρόπουλο Στέλιο
Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Info Point: Σχολεία Πρέσβεις Ευρωπ. Κοινοβουλίου Συνάντηση με τον ευρωβουλευτή κ. Κυμπουρόπουλο Στέλιο

Συνάντηση με τον ευρωβουλευτή κ. Κυμπουρόπουλο Στέλιο

Σήμερα Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως συζήτηση με τον ευρωβουλευτή κ. Κυμπουρόπουλο Στέλιο, στο πλαίσιο του προγράμματος
" Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου". Στην συζήτηση συμμετείχαν επίσης: το 2ο Πρότυπο ΓΕΛ Βόλου, το 4ο ΓΕΛ Κέρκυρας και το ΕΠΑΛ Σύρου. Τέθηκαν ερωτήσεις στον ευρωβουλευτή για το πώς οι επιλογές μας διαμορφώνουν την μελλοντική Ευρωπαϊκή Νομοθεσία και για την φιλοδοξία της Ευρωπαϊκής Ένωσης για μηδενική ρύπανση. Ο ευρωβουλευτής απάντησε στα ερωτήματα που του τέθηκαν από τα τέσσερα σχολεία μέσα απο μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση.
Ευχαριστούμε θερμά τον Ευρωβουλευτή
κ. Κυμπουρόπουλο Στέλιο για την αποδοχή της συνάντησης!

kibouropoulos

10 ambassadors juniors+ 2 seniors

kibouropoulos2   ΓΕΛ Καλαμπακίου Δράμας - 2ο Πρότυπο ΓΕΛ Βόλου - 4ο ΓΕΛ Κέρκυρας - ΕΠΑΛ Σύρου